Blog

Mbjellim për planetin!

Objektivi I mbjelljes së 100 milion pemëve deri në fund të vitit 2020 po arrihet

Megjithëse u lancua në vitin 2007, programi “ Të mbjellim për planetin” është praktikuar që nga vitet 1990.  Objektivi I programit është mbjellja e 100 milion pemëve deri në 2020! Fondacioni  Yves Rocher u krijua 20 vjet më parë, I frymëzuar nga dëshira e familjes për ti kthyer natyrës, ato që ajo na ofron ne. Qe në fillimet e saj në La Gacilly e deri sot qëllimi...

Më shumë...

Shtëpia e Yves Rocher

Historia e Yves Rocher ka filluar pikërisht 60 vjet më parë në La Gacilly. Shtëpia e markës u inagurua në Shtator 2017. Ajo ëshë një vend simbolik, e ndërtuar për të kuptuar më mirë botën e Yves Rocher, një muzeum I dedikuar historisë së tij. Ju mund të bëni një tur të jashtëzakonshëm, I cili është tërheqës për të gjitha moshat, zgjat 45 minuta dhe është i ndarë në 5 tematika: Historia dhe vizioni I Z. Yves RocherBimët ikonike të markësKozmetika Bimore ®Papafingo,...

Më shumë...

Kam lëkurë të yndyrshme! Çfarë duhet të bëj?

Ju nuk keni pse të shqetësoheni nëse keni lëkurë të yndyrshme. Gjithmonë ekzistojnë zgjidhje për t’ja u lehtësuar jetën.

Lëkura e yndyrshme është pasojë e akumulimit të sebumit në sipërfaqen e lëkurës. Disa lloje lëkure prodhojnë më shumë sebum në mënyrë natyrale. Faktorët e jashtëm si stresi, dieta ushqimore, ndotja e ambjentit etj favorizojnë krijimin e lëkurës së yndyrshme. Zona me më shumë shkëlqim është zona T. Ne do t’ju tregojmë sesi të shpëtoni nga lëkura me yndyrë dhe shkëlqim të...

Më shumë...

Ushqimet organike që pastrojnë mëlçinë

Mëlçia luan një rol thelbësor në procesin e metabolizmit. Përmes saj kalojnë të gjitha substancat që hyjnë në trup, mes tyre edhe toksinat dhe ilaçet. Për të pasur një shëndet të mirë është e domosdoshme të ndjekim një mënyrë korrekte ushqyerjeje, me bazë frutat dhe perimet, të cilat janë thelbësore për dezintoksikimin e organizmit dhe mirëfunksionimin e proceseve të tij të brendshme. Po cilat janë disa prej ushqimeve që ndihmojnë mëlçinë të pastrohet? Ja një listë prej 12 prej...

Më shumë...

Si të largoni rrathët e zinj poshtë syve

Ndoshta ajo që nuk e keni konsideruar asnjëherë është se sodën e bukës mund ta përdorni edhe për qëllime kozmetike. Kur bëhet fjalë për kozmetikën, soda e bukës mund të jetë një zëvendësues fantastik për mirëmbajtjen e lëkurës. Shpesh konsiderohet më e mirë se sa produktet e shtrenjta kozmetikore, të cilat përpos që nuk kanë efektin e dëshirueshëm, përmbajnë edhe shumë kemikalie dhe kanë efekte anësore. Soda e bukës zgjedh edhe problemet me akne dhe skuqjen e acarimin e lëkurës, transmeton Klan...

Më shumë...

Ja si të keni flokë të gjatë dhe të shëndetshëm në pak kohë

Dëshira për të patur flokë të shëndetshëm dhe sa më të gjatë mund të kthehet në një qëllim më vete për shumë femra, aq sa shpeshherë ta gjejnë veten duke provuar lloje të ndryshme ampulash e trajtimesh, për të mos folur për zgjatuesit artificialë ”extensions hair”. Mirëpo a jeni të sigurta se po bëni gjënë e duhur? Prerjet dhe lyerjet e vazhdueshme, përdorimi i tepruar i piastrës, mashës dhe tharëses dhe mungesa e mbrojtjes nga dielli jo vetëm që dobësojnë...

Më shumë...
Hape dritaren
1
Përshëndetje!
Me se mund t'ju ndihmojmë?